نیکی ونیکو کاری

 حضرت فاطمه (س) می فرمایند:یک شب وقتى که بستر خواب را گسترده بودم ، رسول خدا(ص) بر من وارد شد ، فرمـود:

"اى فـاطمه نخـواب مگـر آن که چهار کار را انجـام دهـى: قـرآن را ختـم کنـى، و پیامبران را شفیعت گردانى، ومؤمنیـن را از خود راضى کنى، و حج وعمره اى را به جا آورى."

 ایـن را فرمـود و شروع به خـواندن نماز کرد، صبر کردم تا نمازش تمام شد، گفتـم: یا رسول الله به چهار چیز مرا امر فرمودى در حالى که بر آنها قادر نیستم آن حضرت تبسمى کرد و فرمود:

"چون قل هو الله را سه بار بخوانى مثل این است که قرآن را ختم کرده اى و چون بر من و پیامبران پیش از من صلواتفرستى، شفاعت کنندگان تو در روز قیامت خواهیـم بود، و چون براى مؤمنیـن استغفار کنى ، آنان همه از تو راضى خواهند شد، و چون بگـویـى: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر ، حج و عمره اى را انجام داده اى."

 

 

• حضرت فاطمه(س) از پیامبراکرم (ص) نقل می کنند که فرمـودند: " از بخل ورزیدن بپرهیز،زیرا که بخل آفتى است که در شخص بزرگـوار نیست. از بخل بپـرهیز، زیـرا که آن درختـى است در آتـش دوزخ که شاخه هایـش در دنیاست و هـر که به شاخه اى از شـاخه هـایـش درآویزد داخل جهنمـش گرداند. " و نیز فرمودند : " بـرتـو باد سخاوت ورزیدن، زیرا کـه سخاوت درختـى از درختـان بهشتاست که شاخه هایـش به زمیـن آویخته است ، هر که شاخه اى از آن را بگیـرد او را به سـوى بهشتمـى کشـانـد. "

روایاتی از حضرت فاطمه زهرا س:

 همانا خوشبت‌ حقیقى‌ کسى‌ است‌ که‌ على‌ ( علیه‌ السلام‌ ) را دوست‌ بدارد .

 

بهترین‌ شما کسانى‌ هستند که‌ در برخورد با مردم‌ نرم ‌تر و مهربان‌ترند و با همسرانشان‌ 
مهربان‌ و بخشنده‌اند . 

 آن‌ لحظه‌اى‌ که‌ زن‌ در خانه‌ خود مى‌ماند ، ( و به‌ امور زندگى‌ و تربیت‌ فرزند 
مى‌پردازد ) به‌ خدا نزدیک‌تر است‌
 


 

 

 

 

/ 3 نظر / 45 بازدید