اولین مدال

بالاخره کاروان  ورزشی ایران تونست اولین مدالش رو کسب کنه و من این موضوع رو به همه ی ایرانی ها تبریک میگملبخند

............................................................

کیانوش رستمی
کیانوش رستمی (متولد ۱ مرداد ۱۳۷۰ در کرمانشاه) عضو تیم ملی وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران است  وی در سال‌های ۲۰۱۱ میلادی و ۲۰۱۲ میلادی موفق به کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا شد. همچنین در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۱ در شهر پاریس فرانسه به مدال طلا دست یافته‌است و به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های المپیک لندن حضور داشت

...........................

 کیانوش رستمی اولین مدال کاروان ایران را کسب کرد.برنزی با طعم طلا

دومین وزنه بردار ایران در دسته ۸۵ کیلوگرم سی امین دوره بازیهای المپیک که در حرکت یکضرب با ۱۷۱ کیلوگرم به عنوان پنجمی رسیده بود، در حرکت دو ضرب با مهار وزنه ۲۰۹ کیلوگرمی و در مجموع ۳۸۰ کیلوگرم به مدال برنز المپیک دست پیدا کرد.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از لندن و از محل سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی اکسل، رقابتهای حرکت دو ضرب دسته ۸۵ کیلوگرم در شرایطی آغاز شد که وزنه بردار چینی که در حرکت یکضرب با ۱۷۸ کیلوگرم اول شده بود، سه بار وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را انداخت و اوت شد.کیانوش رستمی در حرکت اول وزنه ۲۰۹ کیلوگرمی را بالای سر برد اما در در حرکت دوم نتوانست وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را مهار کند. وی در حرکت سوم وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را انتخاب کرد اما نتوانست این وزنه را مهار کند.
......................
 حاشیه های مسابقه کیانوش رستمی
 به گزارش مشرق به نقل از فارس، در حالی رقابت‌های دسته 85 کیلوی وزنه‌برداری آغاز شد که مسئولان ورزش ایران از جمله بهرام افشارزاده، هادی ساعی، امیر خادم و سایر وزنه‌برداران کاروان ایران در ضلع جنوبی ورزشگاه اکسل مستقر شده و از این جایگاه به تشویق نماینده ایران می‌پرداختند.
*در این بین حضور بهداد سلیمی قوی‌ترین مرد جهان که برای ایجاد انگیزه به سالن رقابت آمده بود نیز جالب بود.
* در حرکت دوم دو ضرب گوینده ورزشگاه به اشتباه رستمی را برای حضور روی تخته اعلام کرد و این در صورتی بود که باید وزنه‌بردار لهستانی برای مهار وزنه می‌آمد که پس از متوجه شدن این اشتباه ابتدا نماینده لهستان و سپس رستمی به روی تخته آمدند.
*کیانوش رستمی با شعار یا زهرا کارش را آغاز کرد و نکته قابل توجه فریادهای بلند یاعلی حسین رضازاده در زمانی بود که رستمی وزنه‌هایش را بالای سر برد.
* جو استادیوم اگسل کاملاً به سود کیانوش رستمی بود و علاقه‌مندان به وزنه‌برداری و ایرانی‌های حاضر در سالن با شور و هیجان خاصی این رقابت‌ها را دنبال می‌کردند.
* پس از پایان این مسابقه حسرت ایرانی‌ها زمانی بیشتر بود که آنها اعتقاد داشتند اگر رستمی در حرکات یک ضرب منسجم‌تر عمل می‌کرد می‌توانست کاروان ایران را صاحب طلا کند.

...................................

پیام تبریک مدیر عامل باشگاه پرسپولیس به کیانوش رستمی

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور پیامی کسب اولین مدال 2012 را به کیانوش رستمی، تمامی اعضای کاروان ورزشی ایران در المپیک و جامعه ورزش دوست ایران تبریک گفت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس؛ محمد رویانیان دقایقی پس از کسب مدال برنز المپیک لندن توسط کیانوش رستمی، در پیامی که در اختیار روابط عمومی باشگاه پرسپولیس قرار گرفت، این افتخار آفرینی را به وزنه بردار مطرح کشورمان تبریک گفت.

متن پیام محمد رویانیان به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای کیانوش رستمی دلاور مرد افتخار آفرین وزنه برداری ایران

با سلام

کسب مدال برنز المپیک لندن توسط جنابعالی در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) را صمیمانه تبریک عرض می نمایم. بنده نیز همچون سایر اقشار جامعه ورزش دوست، لحظه به لحظه رقابت سنگین و نفس گیر شما با سایر ورزشکاران قدرتمند را از تلویزیون تعقیب کرده و دعا می کردم که بتوانید در این شب فرخنده دل مردم را شاد کرده و به آنچه حق شماست دست یابید. فریادهای «یا زاهرا» و «یا مهدی» شما و صدای دلنشین حسین رضازاده و کوروش باقری با ذکر «یا الله» و «یا علی» قوت قلبی بود در آن لحظات سخت.

این افتخار را از طرف خودم و به نیابت از هواداران میلیونی پرسپولیس به شما دلاور مرد و قهرمان مبارز، رئیس محترم فدراسیون و مرببان تیم ملی وزنه برداری و همه اعضای کاروان ورزشی ایران در المپیک لندن تبریک عرض نموده و بر این باورم که استحقاق شما فراتر از مدال برنز بود.

امیدواریم این مدال آغازگر افتخار آفرینی های دیگر ورزشکاران ایرانی در ماه مبارک رمضان باشد. انشاءا...

محمد رویانیان

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس 

/ 1 نظر / 23 بازدید
سارینا

ان شاالله این مدال سرآغازی باشه برای مدال های دیگه برای رقابت آقای بهداد سلیمی و رکود شکنی ایشون ثانیه شماری می کنم[رویا]