افتخار ایرانی

بیوگرافیلبخندچشمک

 درباره نوشاد عالمیان

نوشاد عالمیان متولد 30 آبان 1370 از شهرستان بابل استان مازندران است که از چهار سالگی تنیس روی میز را زیرنظر پدرش که از قهرمانان کشور بوده بطور جدی آغاز کرده بطوریکه در 8 سالگی روزانه شش ساعت بدون حتی یک روز وقفه تمرین می کرده  تا توانسته در 14 سالگی نفر اول نوجوانان کشور شود. از آن تاریخ یعنی از سن 13 – 14 سالگی با مشورت و توافق خانواده اش تصمیم گرفت برای ادامه تمرینات اش به آکادمی تهران که در قیطریه توسط جناب آقای مهندس شهنازی رئیس فدراسیون وقت احداث شده بود برود  تا بصورت حرفه ای این رشته را ادامه دهد. یکی از دلایل موفقیت او در تنیس روی میز تمرین زیاد ، عشق و علاقه بیش از حد و جدیت در کارش بوده است . 

 

...........................................

شکستی که غمگینمان نکرد


به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ نوشاد عالمیان، نماینده شایسته ایران که موفق شده بود 2 پیروزی ارزشمند را مقابل حریفانی از استرالیا و هنگ کنگ کسب کند در سومین دیدار خود در اولین تجربه المپیکی اش در ساعت 15:30 به وقت تهران در سالن اکسل به مصاف تیموبول از آلمان رفت.


در گیم اول دوئل 2 چپ دست به صورت پایاپای پیش رفت اما در نهایت این تیموبول بود  که11 بر 8 گیم اول را گرفت.

عملکرد چپ دست استثنائی ایران در گیم دوم و حرکات تماشایی او در زدن توپها همگان را شگفت زده کرده بود اما سرعت نفر هفتم جهان به کمکش آمد تا گیم دوم را نیز با حساب 11 بر 5 به نفع خود به پایان ببرد.

در گیم سوم پدیده تنیس روی میز ایران در حالی که ابتدا عقب افتاده بود به خوبی پیش رفت تا به عدد  10 برسد و تنها یک امتیاز می خواست که از تیموبول پیش بیفتد اما تجربه حریف قدرتمند آلمانی باعث شد گیم سوم هم با نتیجه 11 بر 10 نماینده ایران را مغلوب کند.

نوشاد عالمیان گیم چهارم را درحالی آغاز کرد که به دلیل از دست دادن گیم سوم سر تکان می داد او میلی متری پیش رفت حتی در امتیاز 10 با حریف برابر شد اما درنهایت با حساب  12 بر 10 گیم را از دست داد و با نتیجه 4 بر صفر مغلوب حریف قدرتمند آلمانی شد.
اما بهتره ما افتخاری که این بازیکن تنیس برای کشورمون بدستآورد رو فراموش نکنیم . این بازیکن تونست برا اولین بار تو رقابت های المپیک جزو 16 تای اول بشه که خوب اینم خودش کلیه.

پس فکر نمی کنم کسی از این باخت اونقدر ناراحت شده باشه که بخواد نوشاد رو سرزنش کنه اون برای کشور ما یه افتخارهتشویق

 

 

 

/ 0 نظر / 27 بازدید