آمار رضوان

رضوان

سلام من این وبلاگ رو برای تمامی سنین نوشتم وتوش همه چیزی هست امیدوارم مورد پسندتون باشه .راستی لطفا نظر یادتون نره.

شب عزیز و پر افتخار

سلام دیشب شب نوزدهم ماه مبارک رمضان وشب ضربت خوردن حضرت علی ع و در واقع شب قدر بود که دقیقا در همین شب عزیز کاروان ورزشی ایران در مسابقات المپیک باید پنج مسابقه انجام میداد که در رشته های کشتی ،وزنه برداری،پرتاب وزنه و دو میدانی بود که تیم کشورمون از این پنج موفق شد تو سه رشته و چهار مسابقه پیروز میدان بشه و حریف هایش رو مغلوب خود کنه.

..........................................................................

بیوگرافی بهداد سلیمی

بهداد سلیمی کردآسیابی (زادهٔ ۱۷ آذر ۱۳۶۸ در قائم‌شهر) وزنه‌بردار ایرانی دستهٔ فوق سنگین و دارندهٔ رکورد یک ضرب جهان در این وزن با ۲۱۴ کیلوگرم است.

سلیمی در سال ۲۰۱۰ قهرمان وزنه‌برداری دستهٔ ۱۰۵+ کیلو جهان شد و دومین وزنه‌بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می‌آورد. او در این مسابقات با ۲۰۸ کیلوگرم در یک‌ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با ۲۴۵ کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک‌ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با ۴۵۳ کیلوگرم رسید. وی همچنین رکورد یک‌ضرب جوانان ایران و آسیا را با ۱۸۸ کیلوگرم در سال ۱۳۸۷ در اختیار دارد.

بهداد سلیمی در رقابت‌های وزنه‌برداری آسیا در تانگ لینگ چین در وزن فوق سنگین با مجموع ۴۵۸ کیلو گرم (۲۰۸ کیلوگرم در یکضرب و ۲۵۰ کیلوگرم در دو ضرب) قوی‌ترین مرد آسیا شد.

المپیک تابستانی لندن ۲۰۱۲

او پس از کسب سهمیه المپیک تابستانی لندن در روز سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۰۵+ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت ودر حرکت اول یک ضرب ۲۰۱کیلو گرم را بالای سر برد ودر حرکات بعدی یک ضرب وزنه های۲۰۴و۲۰۸کیلو را بالای سر برد وبعد از وزنه بردار روس در جایگاه دوم یک ضرب قرار گرفت. قابل ذکر است وزنه بردار روس هم وزنه ۲۰۸ کیلو را زد، و دومی بهداد سلیمی در یک ضرب به خاطر سنگین تر بودن وزن او نسبت به وزنه بردار روس بود. در دوضربدر اولین حرکت ۲۴۷کیلو گرم را بالای سر بردودرحرکت دوم نتوانست وزنه ۲۶۴کیلوگرمی که رکورد المپیک بود را بالا سرببرد با۴۵۵کیلو مدال طلای المپیک را گرفت. اما او نتوانست رکورد جهان که با ۲۶۳ کیلو گرم هنوز در دستان حسین رضازاده است را بزند و بدون هیچ رکوردی به کار خود پایان داد. همچین با توجه به دومی سجاد انوشیروانی، برای ایران این اولین بار بود که در رقابت‌های المپیک در یک وزن هم مدال طلا و هم مدال نقره می‌گیرد.

وی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت‌های جهانی وزنه برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند. وی در سال ۱۳۸۹ نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد

............................................................................

بیوگرافی احسان حدادی

احسان حدادی (زادهٔ ۳۰ دی ۱۳۶۳ در تهران) پرتاب‌گر دیسک ایرانی و رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است.

احسان حدادی نخستین بار در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۴ مدال طلا را به چنگ آورد، چندی بعد این قهرمانی را در مسابقات جوانان جهان در گروسو، ایتالیا تکرار کرد و نخستین مدال جهانی را برای دو و میدانی ایران به ارمغان آورد. او در سال ۲۰۰۵ با پرتاب دیسک به مسافت ۶۵٫۲۵ متر رکورد آسیا را شکست و مدال طلای قهرمانی دو و میدانی آسیا را در شهر اینچه‌اون، کره‌جنوبی به گردن آویخت.

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه، قطر با رکورد ۶۵٫۳۸ متر پس از ۳۲ سال ایران را صاحب مدال طلای بازی‌های آسیایی در رشته دو و میدانی ساخت.

حدادی عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ در امان، اردن را نیز به دست آورد و در مسابقات قهرمانی دو و میدانی جهان ۲۰۰۷ در اوزاکا به مقام هفتم رقابت‌ها رسید.

حدادی پس از آن بارها در مسابقات داخلی و خارجی رکورد خود را بهبود بخشیده‌است و رکورد فعلی او ۶۹٫۳۲ متر است که در سوم ژوئن ۲۰۰۸ در مسابقات جایزه بزرگ تالین، استونی به جای گذاشت.

او که یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در المپیک ۲۰۰۸ در پکن بود، با پرتابی به مسافت ۶۱٫۳۴ متر و با عنوان هفدهمی به کار خود پایان داد.

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد و رکورد بازی‌های آسیایی را دوباره بهبود بخشید.

المپیک تابستانی لندن ۲۰۱۲

احسان حدادی در این مسابقات در مرحله مقدماتی در گروهA قرار داشت که با اولین پرتاب که۶۵٫۱۹ متر بود، به فینال این مسابقات راه پیدا کردودر فینال پرتاب اول خودرا به میزان۶۸٫۱۹ مترپرتاب کردودر پرتاب دوم۶۴٫۰۹متر وپرتاب سوم۶۷٫۲۸مترودر پرتاب چهارم خود۶۶٫۹۸متروپرتاب پنجم را با خطاودر نهایت صاحب گردن آویز نقره گردید احسان حدادی موفق شداین مدال اولین مدال تاریخ دوومیدانی تاریخ المپیک برای ایران بود.

 .................................................................................

بیوگرافی سجاد انوشیروانی

 

سجاد انوشیروانی (متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳ در اردبیل) وزنه‌بردار ایرانی دستهٔ فوق سنگین است.

 

وی در مسابقات جوانان آسیایی مالزی مقام سوم را کسب کرد او یکی از مدال‌های برنز اردوی تیم ملی ایران را در مسابقات آسیایی گوانجو را کسب‌نمود او دارای لیسانس تربیت بدنی است. او در این مسابقات باتوجه به مصدومیت زانو مقام سوم را برای تیم ملی ایران کسب‌نمود

المپیک تابستانی لندن ۲۰۱۲

او پس از کسب سهمیه المپیک تابستانی لندن در روز سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۰۵+ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت ودر حرکت یک ضرب در حرکت اول198کیلو گرم را با موفقیت بالای سر برد ودر حرکت دوم موفق نشدوزنه 204کیلوی را بلندکند ودر حرکت سوم با 204کیلو گرم کار خود را به پایان رسانددر یک ضرب سوم شد. در دوضرب در حرکت اول237کیلو گرم ودر حرکت دوم 245کیلو گرم رابالای سر برد ودر حرکت سوم نا موفق بودوبا مجموع449 کیلوگرم پس از بهداد سلیمی دوم شد ومدال نقره دریافت کرد.

 

.............................................................................

بیوگرافی قاسم رضایی

 قاسم غلامرضا رضایی (زاده ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ در آمل) کشتی‌گیر ایرانی است که در وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات المپیک پکن شرکت کرد و همچنین طلای جهانی ۲۰۰۸ را هم به گردن آویخت وی کشتی گیری پر قدرتی است.

وی در سال ۲۰۰۷ برنده مدال برنز مسابقات جهانی شد.

 
[ ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
بازم مدال وافتخار
  1. بیوگرافی حمید سوریان

حمید سوریان کشتی‌گیر ایرانی متولد سال2شهریور ۱۳۶۴ در شهر ری است که در وزن ۵۵ کیلوگرم داری ۵ مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی جهان است. او در همین وزن در مسابقات المپیک ۲۰۰۸ پکن شرکت داشت. سوریان در سال ۲۰۰۵ موفق شد هم در مسابقات قهرمانی جوانان جهان و هم در قهرمانی بزرگ‌سالان قهرمان دنیا شود.وی در مسابقات جهانی کشتی در مسابقات سال ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ موفق شد تا به پنج مقام قهرمانی جهان دست یابد.

وبالاخره تونست مدال طلای المپیک لندن روبرگردنش بندازه .حمید سوریان در دیدار نیمه‌ نهایی المپیک مقابل نیلبوم دانمارکی قرار گرفت و در دو تایم (۳-۰، ) او را شکست داد .

........................................

2.بیوگرافی امید نوروزی

امید نوروزی کشتی‌گیر ایرانی متولد سال ۱۳۶۵ در شیراز است (اصلیت وی از روستای لر زبان بهرغان از توابع شهرستان سپیدان استان فارس است) که در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی مشغول به فعالیت می‌باشد وی داری مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی جهان ترکیه‌است و در این دوره از مسابقات به عنوان فنی ترین گشتی گیر شناخته شد. او در همین وزن در مسابقات بازیهای آسیایی گوانجو شرکت داشت و صاحب گردن آویز طلا گردید. نوروزی در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ موفق شد در مسابقات جام جهانی به مقام قهرمانی دست یابد همچنین در سال ۲۰۰۹ در مسابقات جام آزمایش اوکراین به مقام قهرمانی دست یافت و به عنوان فنی ترین کشتی گیر این دوره از مسابقات لقب گرفت و در جام‌های مختلفی موفق به افتخار آفرینی برای شهر شیراز گردیده‌است. نوروزی به عنوان اولین ورزشکار مدال آور تاریخ فارس در باز یهای آسیایی و همچنین جهانی می‌باشد. نوروزی در حال حاضر دانشجو رشته تربیت بدنی می‌باشد. امید نوروزی یکی از پهلوانان محله قدیمی شهر شیراز(فضل آباد) که در بین مردم و اهالی و بازاریان و کاسبان محل از محبوبیت خاص برخوردار هست امید علاوه بر کشتی به ورزش باستانی زورخانه علاقه خاص داشته و در کنار کشتی این ورزش پهلوانی را هم دنبال می‌کند و در زورخانه قدیم در اوقاتی که در خدمت تیم ملی نباشد به ورزش باستانی زورخانه می‌پردازد.

 

امید نوروزی در المپیک لندن ابتدا یانگ شنگ چینی را با نتیجه سه بر یک شکست داد، او پس از این پیروزی به مصاف سرامیوف آنگلاف بلغار رفت و با اقتدار سه بر صفر پیروز این مسابقه هم شد و به مصاف حریف حریف قدرتمند خود یعنی المت کیبیسپایف از قزاقستان رفت و آن مسابقه هم با نتیجه سه بر یک پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی المپیک لندن رفت تا با حریف ژاپنی خود یعنی ریوتارو ماتسوموتو مسابقه دهد و اینبار هم با پیروزی سه بر صفر به فینال المپیک ۲۰۱۲ لندن راه یافت. او در فینال این مسابقات نیز توانست با اقتدا ریواز لاشخی گرجستانی را در مجموع دو بر صفر شکست دهد و مدال طلای این مسابقات را کسب نماید ، این مدال دومین مدال طلای ایران و کشتی فرنگی این کشور می باشد.

...............................................

3.بیوگرافی نواب نصیر شلال

 نواب نصیرشلال (زاده ۱ آوریل ۱۹۸۹، در اهواز) وزنه بردار ایرانی است، که در سن ۱۵ سالگی ورزش وزنه برداری را آغاز نمود و ابتدا فعالیت خود را با باشگاه شرکت ملی نفت مسجدسلیمان آغاز کرد و هم اکنون یکی از ملی پوشان تیم ملی وزنه برداری در دسته ۱۰۵ کیلوگرم است.

او در المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن موفق شد با بالا بردن وزنه ۱۸۴ کیلوگرم در ضربه اول و ۲۲۷ در دو ضرب و در مجموع ۴۱۱ کیلوگرم به مدال نقره این مسابقات دست پیدا کرد. با این مدال ، ایران در این وزن، پس از ۱۲ سال (پس از مدال طلای حسین توکلی) صاحب مدال شد.

 

 

.......................................................................

من دریافت این سه مدال خوش رنگ رو که توسط حمید سوریان ،امید نوروزی ونواب نصیر شلال برای کشورمون ایران کسب  شد رو به همه ی ایرانی ها تبریک میگم.

[ ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ۳:٠۱ ‎ق.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
اولین مدال

بالاخره کاروان  ورزشی ایران تونست اولین مدالش رو کسب کنه و من این موضوع رو به همه ی ایرانی ها تبریک میگملبخند

............................................................

کیانوش رستمی

کیانوش رستمی (متولد ۱ مرداد ۱۳۷۰ در کرمانشاه) عضو تیم ملی وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران است

 وی در سال‌های ۲۰۱۱ میلادی و ۲۰۱۲ میلادی موفق به کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا شد. همچنین در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۱ در شهر پاریس فرانسه به مدال طلا دست یافته‌است و به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های المپیک لندن حضور داشت

...........................

 کیانوش رستمی اولین مدال کاروان ایران را کسب کرد.برنزی با طعم طلا

دومین وزنه بردار ایران در دسته ۸۵ کیلوگرم سی امین دوره بازیهای المپیک که در حرکت یکضرب با ۱۷۱ کیلوگرم به عنوان پنجمی رسیده بود، در حرکت دو ضرب با مهار وزنه ۲۰۹ کیلوگرمی و در مجموع ۳۸۰ کیلوگرم به مدال برنز المپیک دست پیدا کرد.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از لندن و از محل سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی اکسل، رقابتهای حرکت دو ضرب دسته ۸۵ کیلوگرم در شرایطی آغاز شد که وزنه بردار چینی که در حرکت یکضرب با ۱۷۸ کیلوگرم اول شده بود، سه بار وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را انداخت و اوت شد.کیانوش رستمی در حرکت اول وزنه ۲۰۹ کیلوگرمی را بالای سر برد اما در در حرکت دوم نتوانست وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را مهار کند. وی در حرکت سوم وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را انتخاب کرد اما نتوانست این وزنه را مهار کند.
......................
 حاشیه های مسابقه کیانوش رستمی
 به گزارش مشرق به نقل از فارس، در حالی رقابت‌های دسته 85 کیلوی وزنه‌برداری آغاز شد که مسئولان ورزش ایران از جمله بهرام افشارزاده، هادی ساعی، امیر خادم و سایر وزنه‌برداران کاروان ایران در ضلع جنوبی ورزشگاه اکسل مستقر شده و از این جایگاه به تشویق نماینده ایران می‌پرداختند.
*در این بین حضور بهداد سلیمی قوی‌ترین مرد جهان که برای ایجاد انگیزه به سالن رقابت آمده بود نیز جالب بود.
* در حرکت دوم دو ضرب گوینده ورزشگاه به اشتباه رستمی را برای حضور روی تخته اعلام کرد و این در صورتی بود که باید وزنه‌بردار لهستانی برای مهار وزنه می‌آمد که پس از متوجه شدن این اشتباه ابتدا نماینده لهستان و سپس رستمی به روی تخته آمدند.
*کیانوش رستمی با شعار یا زهرا کارش را آغاز کرد و نکته قابل توجه فریادهای بلند یاعلی حسین رضازاده در زمانی بود که رستمی وزنه‌هایش را بالای سر برد.
* جو استادیوم اگسل کاملاً به سود کیانوش رستمی بود و علاقه‌مندان به وزنه‌برداری و ایرانی‌های حاضر در سالن با شور و هیجان خاصی این رقابت‌ها را دنبال می‌کردند.
* پس از پایان این مسابقه حسرت ایرانی‌ها زمانی بیشتر بود که آنها اعتقاد داشتند اگر رستمی در حرکات یک ضرب منسجم‌تر عمل می‌کرد می‌توانست کاروان ایران را صاحب طلا کند.

...................................

پیام تبریک مدیر عامل باشگاه پرسپولیس به کیانوش رستمی

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور پیامی کسب اولین مدال 2012 را به کیانوش رستمی، تمامی اعضای کاروان ورزشی ایران در المپیک و جامعه ورزش دوست ایران تبریک گفت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس؛ محمد رویانیان دقایقی پس از کسب مدال برنز المپیک لندن توسط کیانوش رستمی، در پیامی که در اختیار روابط عمومی باشگاه پرسپولیس قرار گرفت، این افتخار آفرینی را به وزنه بردار مطرح کشورمان تبریک گفت.

متن پیام محمد رویانیان به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای کیانوش رستمی دلاور مرد افتخار آفرین وزنه برداری ایران

با سلام

کسب مدال برنز المپیک لندن توسط جنابعالی در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) را صمیمانه تبریک عرض می نمایم. بنده نیز همچون سایر اقشار جامعه ورزش دوست، لحظه به لحظه رقابت سنگین و نفس گیر شما با سایر ورزشکاران قدرتمند را از تلویزیون تعقیب کرده و دعا می کردم که بتوانید در این شب فرخنده دل مردم را شاد کرده و به آنچه حق شماست دست یابید. فریادهای «یا زاهرا» و «یا مهدی» شما و صدای دلنشین حسین رضازاده و کوروش باقری با ذکر «یا الله» و «یا علی» قوت قلبی بود در آن لحظات سخت.

این افتخار را از طرف خودم و به نیابت از هواداران میلیونی پرسپولیس به شما دلاور مرد و قهرمان مبارز، رئیس محترم فدراسیون و مرببان تیم ملی وزنه برداری و همه اعضای کاروان ورزشی ایران در المپیک لندن تبریک عرض نموده و بر این باورم که استحقاق شما فراتر از مدال برنز بود.

امیدواریم این مدال آغازگر افتخار آفرینی های دیگر ورزشکاران ایرانی در ماه مبارک رمضان باشد. انشاءا...

محمد رویانیان

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس 

[ ۱۳٩۱/٥/۱٤ ] [ ۳:۳٢ ‎ب.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
افتخار ایرانی
بیوگرافیلبخندچشمک

 درباره نوشاد عالمیان

نوشاد عالمیان متولد 30 آبان 1370 از شهرستان بابل استان مازندران است که از چهار سالگی تنیس روی میز را زیرنظر پدرش که از قهرمانان کشور بوده بطور جدی آغاز کرده بطوریکه در 8 سالگی روزانه شش ساعت بدون حتی یک روز وقفه تمرین می کرده  تا توانسته در 14 سالگی نفر اول نوجوانان کشور شود. از آن تاریخ یعنی از سن 13 – 14 سالگی با مشورت و توافق خانواده اش تصمیم گرفت برای ادامه تمرینات اش به آکادمی تهران که در قیطریه توسط جناب آقای مهندس شهنازی رئیس فدراسیون وقت احداث شده بود برود  تا بصورت حرفه ای این رشته را ادامه دهد. یکی از دلایل موفقیت او در تنیس روی میز تمرین زیاد ، عشق و علاقه بیش از حد و جدیت در کارش بوده است . 

 

...........................................

شکستی که غمگینمان نکرد


به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ نوشاد عالمیان، نماینده شایسته ایران که موفق شده بود 2 پیروزی ارزشمند را مقابل حریفانی از استرالیا و هنگ کنگ کسب کند در سومین دیدار خود در اولین تجربه المپیکی اش در ساعت 15:30 به وقت تهران در سالن اکسل به مصاف تیموبول از آلمان رفت.


در گیم اول دوئل 2 چپ دست به صورت پایاپای پیش رفت اما در نهایت این تیموبول بود  که11 بر 8 گیم اول را گرفت.

عملکرد چپ دست استثنائی ایران در گیم دوم و حرکات تماشایی او در زدن توپها همگان را شگفت زده کرده بود اما سرعت نفر هفتم جهان به کمکش آمد تا گیم دوم را نیز با حساب 11 بر 5 به نفع خود به پایان ببرد.

در گیم سوم پدیده تنیس روی میز ایران در حالی که ابتدا عقب افتاده بود به خوبی پیش رفت تا به عدد  10 برسد و تنها یک امتیاز می خواست که از تیموبول پیش بیفتد اما تجربه حریف قدرتمند آلمانی باعث شد گیم سوم هم با نتیجه 11 بر 10 نماینده ایران را مغلوب کند.

نوشاد عالمیان گیم چهارم را درحالی آغاز کرد که به دلیل از دست دادن گیم سوم سر تکان می داد او میلی متری پیش رفت حتی در امتیاز 10 با حریف برابر شد اما درنهایت با حساب  12 بر 10 گیم را از دست داد و با نتیجه 4 بر صفر مغلوب حریف قدرتمند آلمانی شد.
اما بهتره ما افتخاری که این بازیکن تنیس برای کشورمون بدستآورد رو فراموش نکنیم . این بازیکن تونست برا اولین بار تو رقابت های المپیک جزو 16 تای اول بشه که خوب اینم خودش کلیه.

پس فکر نمی کنم کسی از این باخت اونقدر ناراحت شده باشه که بخواد نوشاد رو سرزنش کنه اون برای کشور ما یه افتخارهتشویق

 

 

 

[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٧:۱۸ ‎ب.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
داشته های ما

فقط یه لحظه به تصویر بالا فکر کنید .........

تا حالا یه لحظه خودتون رو این شکلی تصور کردین؟

کاشکی ما آدم ها قدر چیز هایی که داریم رو بدونیم.......................

[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ٦:٠٥ ‎ب.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
تیتراژ.....

سلام امروز تیتراژ دوتا از سریال های ماه رمضان رو واستون گذاشتم .امیدوارم خوشتون بیاد

 

تیتراژ سریال خداحافظ بچه با صدای علی لهراسبیقلب

دانلود تبتراژ سریال راز پنهان با صدای فرزاد فرزینلبخند

[ ۱۳٩۱/٥/۳ ] [ ٥:٠٥ ‎ب.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
توصیه هایی برای بخور بخور تو ماه رمضان

توصیه هایی برای افطار

1 – بیشتر انرژی بدن باید با خوردن سحری تامین شود. پس افطار را سبک بخورید تا شکم سنگین نشود.

2 – غذای افطار باید سبک و پرکالری بوده و سریع هضم شود. مثل: خرما  ، شله زرد  ، مقداری کمی شیر و چای  کمرنگ. شما هم حتماً از غذاهای کم حجم استفاده کنید تا به معده فشاری وارد نشود.

3
– بهتر است با چای شیرین و خرما روزه خود را باز کنید و حتی المقدور از 
نوشیدن آب زیاد بپرهیزید؛ چون این کار باعث بی حالی، ضعف و درد معده خواهد 
شد

.

 

 غذای افطار باید سبک و پرکالری بوده و سریع هضم شود. مثل: خرما ، شله زرد ، مقداری کمی شیر و چای کمرنگ.

4
– موقع افطار مایعات زیادی مصرف نکنید؛ چرا که مصرف مایعات در این زمان، 
سبب سوء هاضمه می شود، اگرچه در ساعات بعد از افطار نوشیدن آب زیاد مفید 
است.

5 – در زمان افطار و سحر از خوردن غذاهای پرچرب خودداری کنید.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ ] [ رضوان ] [ نظرات () ]
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه